ÖVRIGT / Vapen & Militaria / Katana 5657713
nr 565 7713
Katana
med balja, 16/1700-tal, Japan, tång med signatur i kanjitecken "Shi Jian Shou Yuan Ji Sheng", signerat ställ i skuret trä med bronsinläggningar, totallängd: 97, bladlängd:
Kondition: balja med slitage, skaftdel saknas
Utrop:
8.000 kr
Såld:
25.000 kr
måndag 9 februari 2009
9.500 kr
6.700 kr
7.200 kr
12.000 kr
11.600 kr
13.000 kr
12.600 kr
13.400 kr
ledande budet*
14.100 kr
14.500 kr
15.100 kr
15.700 kr
16.500 kr
Katana
nr 565 7713
Katana
Utrop: | 8.000 kr |
Såld: | 25.000 kr |
måndag 9 februari 2009 |